Öncelik Tarıma!

Tarım çok önemlidir:

Milletimizin temel gıda ihtiyaçlarını sağlıklı, bol, bereketli ve en uygun fiyatla karşılaya bilmesi için tarım çok önemlidir. Geleceğimiz ve kalkınmamız için de tarım çok çok önemlidir. Türkiye coğrafi olarak en başta tarım ülkesidir. Bu yüzden kalkınma politikasında sanayi ile aynı zamda hatta sanayiden önce tarımda ilerlemeliyiz. Ülkemiz komşularımıza ve tüm ülkelere en kaliteli, sağlıklı ve uygun fiyatlı sebze ve meyveleri ihraç ederek hem gelirini çok yüksek seviyeye taşıya bilir hemde tüm ülkelerle çok iyi dostluklar kurabilir. Üstelik maddi olarak asla bütçe açığı vermez duruma gelir.
Bölgelerimizin su, toprak ve iklimi farklıdır. Hangi bölgede hangi meyve ve sebze en kaliteli ve bereketli yetişirse orada onlar yetiştir. Bunu devlet düzenlemelidir. Devlet halkımızın ihtiyacını hesap ederek çiftçilere yetiştirecekleri meyve ve sebze miktarını bölüştürür. Ülkenin ve şehirlerinin sebze, meyve tüketimi hemen hemen bellidir. Çiftçilerimiz bu ölçüleri üretirler.
Sebze, meyve ihracatı hesap edilip ürünlerin o kadar fazlası üretilir, yerli tüketim için üretilene dokunulamaz.
Devlet ihracatın gelişmesi için yurt dışında fuarlar açarak çiftçilerimize ürünlerini sergi yaptırır. Onların müşteri bulmalarına yardım eder.

Yazan: Hakan CoşarBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.