NAMAZI TAVSİYE EDİYORUM /// I Recommend Prayer

(Below is the article in English.)

Herkes yaşamak için yemek yiyor. Herkes geçinmek için işte çalışıyor ve para kazanıyor. Daha iyi yaşamak için eğitim alıyoruz. Araba veya ev almak için çalışıyoruz. Herkes kötülüklerden korunmak için önlem alıyor. Mutlu olmak için çabalıyoruz.
Herşey için çaba vermekle beraber, istediğimiz herşeyin olması için namazda kılmalıyız.
Allah tüm bunlara kavuşmamız için, korunmamız için, dünyada ve ahirette en güzele ulaşmabilmemiz için günde 6 defa namaz kılmamızı öneriyor.

Namaz tüm bunların olabilmesi için kapıdır. Allah söz vermiştir. Doğru şekilde, doğru zamanda, doğru sözlerle namaz kılarsak, bu saydıklarımız gerçekleşecektir. Tabiki Allah’ın izniyle.
Hergün tüm hedeflerimize ulaşmak için sürekli çaba veriyoruz.
Güzel hayat için her emeği veriyoruz. Allah’ın bizlere vaat etti. Namaz bizlere, sağlık, mutluluk, huzur, bereket, getirecek ve kötülüklerden korunmamızı sağlayacak. Namaz ibadetini mutlaka yapmanızı öneriyoruz.
Mutluluğa ve hedeflerimize ulaşmak için namazı ihmal etmemeliyiz.

2/153. ayet: “Ey iman edenler! Sabrederek ve namaz kılarak Allah’tan yardım dileyin. Şüphe yok ki Allah sabredenlerle beraberdir.”

YAZAN: HAKAN COŞARENGLISH

Everyone is eating to live. Everyone works at a job and earns money to live better. We receive training to live better. We work to buy a car or a house. Everyone takes precautions to protect against evil. We strive to be happy.
While we strive for everything, we must pray in order to have everything we want. same time.
Allah suggests that we pray 6 times a day to achieve all this, to be protected, to reach the most beautiful in the world and in the hereafter.
Prayer is the door for all this to happen. Allah has promised. If we pray correctly, at the right time, with the right words, these things will happen. Of course, by Allah’s leave.
We constantly strive to achieve all our goals every day.
We make every effort for the beautiful life. Allah promised us. Prayer will bring us health, happiness, peace, abundance and protect us from evil. We definitely recommend you to perform prayer worship.
We should not neglect prayer to reach happiness and our goals.

Verse 2/ 153: “O you who believe! Ask Allah for help by patience and prayer. There is no doubt that Allah is with those who are patient. ”

WRITER: HAKAN COŞARBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.